تالارهای گفتگو

پیرو نشست تخصصی برگزار شده با حضور نمایندگان جمعی از سمن‌ها و تشکل‌های  صنفی کشاورزی، با اعضای كميته راهبري تدوين لایحه قانون آب ​در دبیرخانه طرح، پیشنهادگردید جهت جمعبندی مجموع نظرات، انتقادات و پیشنهادات ارائه شده، با تشکیل کارگروه‌هایی حول محورهای مورد علاقه، نسبت به ایجاد زمینه مناسب گفتگوهای سازنده، نهایتاً خروجی‌های مشخص جهت ویرایش‌ بعدی پیش نویس لایجه قانون آب ارائه گردد.
به این منظور دبیرخانه طرح لایجه قانون آب، با توجه به پیشنهادات ارائه شده، با ایجاد فضای گفتمانی بر اساس مدل تالارهای گفتگو در پورتال طرح، بر اساس کارگروه های پیشنهادی اقدام به ایجاد و تعریف زیرساخت‌های لازم نمود.لذا کلیه علاقمندان می‌توانند از این طریق نسبت به پیگیری مباحث و موضوعات مورد بررسی اقدام نمایند. لازم به ذکر جهت شرکت در مباحث تالارهای گفتگو نیاز به ثبت نام می باشد که به این منظور علاقمندان می‌توانند با دبیرخانه طرح تماس بگیرند و یا از فرم درخواست ثبت نام استفاده کنند. در غیر این صورت جهت پیگیری و صرفاً مشاهده مباحث نیازی به عضویت و ثبت نام ندارید.
لازم به ذکر است در صورتی که سوال یا پیشنهادی از دبیرخانه طرح لایحه قانون آب دارید، حتی بدون ثبت نام می‌توانید از تالار عمومی استفاده کنید و سوال و نظر خود را مطرح کنید.
اگر می خواهید از آخرین موضوعات (پست‌ها) در هر تالار و یا آخرین نظرات (کامنت‌ها)  در هر موضوع به طور خودکار مطلع شوید از گزینه «اشتراک در تالار» یا «اشتراک در پست» استفاده کنید.

فهرست تالارهای گفتگوی

کارگروه پارلمان آب این کارگروه با هدف ارائه و بحث و بررسی پیشنهادات با محوریت ایده ایجاد پارلمان آب و ساختارهای مورد نیاز ذیل آن ایجاد شده است. مدیر تالار: آقای یوسف فرهادی بابادی
کارگروههای نظرخواهی > کارگروه پارلمان آب > آغاز سخن حالات نمایش: 
User avatar
Member
Member
یوسف فرهادی بابادی - 23/12/1399 09:30:21 ب.ظ
   
آغاز سخن
حکمرانی آب یکی از اساسی ترین حوزه بهبود بخشی خدمات و توسعه پایدار منابع آب به منظور پاسخ گویی به بحران جهانی آب است، امروزه کشورهای مختلف تمهیدات متفاوتی در پاسخ به چالش آب اندیشیده اند اما در عمل شاهد چالش های اساسی در مدیریت آب بوده اند. به نظر می رسد عدم توجه به اصول حکمرانی خوب یعنی شفافیت ، پاسخگویی و مشارکت از اصلی ترین مشکلات این مسیر هستند. قبل از پاسخ به این سوال که بدیل وضعیت موجود چیست؟ باید پرسید اشکال وضع موجود چیست و ساختارهای پیشنهادی قرار است چه مشکلاتی را حل کند. در این راستا توجه به الگوهای مختلف حکمرانی برای ساختار مدیریت آب مورد توجه بوده است. که از آن جمله می توان به ایجاد پارلمان آب به عنوان ساختاری بدیل برای مدیریت آب اشاره کرد. لذا بر آن شدیم تا با ایجاد این تالار این ایده را فربه تر و عملیاتی تر طرح کنیم. بر همین اساس دست یکایک کارشناسان ، و اصحاب ایده و اندیشه را به گرمی می فشاریم. یوسف فرهادی بابادی

جستجو در تالارها

Hint

کاربران آنلاین

تعداد کل کاربران آنلاین: 6
تعداد کاربر ثبت نام شده: 0
تعداد کاربران مهمان: 6
فهرست کاربران آنلاین

فعالترین اعضا

دکتر توکلی فر
37
* یوسف فرهادی بابادی
5
admin-t
4
alih
0
mohsenn
0